Како Кина го копира Западот?

Дали сте знаеле дека Кинезите имаат тенденција да ги копираат големите западни градови?

Градот Тиандучанг се нарекува „Париз на Истокот“ бидејќи е копија на Париз. Имаат изградено помала Ајфелова кула, па дури имаат и реплика од познатото уметничко дело „Мона Лиза“.

Освен тоа, им се допаднал и Големиот канал во Венеција, па си имаат изградено ист.

Што сè друго имаат ископирано - погледнете во видеото.

реклама

Чек дис аут

Лагуна во Аргентина стана розова поради загадување

Read more

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Read more

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Read more

Запознајте го Орео, кучето кое помага на болни деца

Read more

Нови видеа

play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Read more
play_arrow

Како да го забрзате метаболизмот по 40-тата година?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more
play_arrow

Дали се слабее со 20.000 чекори на ден?

Read more
play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more
play_arrow

30 интересни факти за „Interstellar“

Read more
play_arrow

Олимпијада во верзија на Реми Галард

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Mercedes AMG C63 Black Series или BMW M3 F80?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Застрашувачки момент кога ајкула ненадејно тргна кон пливач

Read more
play_arrow

Што ако би можеле да го посведочите крајот на светот?

Read more