Како најдобро да ги искористите попустите за Black Friday?

Секој последен петок во ноември е посветен на Black Friday шопинг, па така и овој. Имаме неколку совети како навистина да направите добар шопинг и да не жалите подоцна.

Без разлика дали веќе се подготвувавте или не за шопинг овој петок, има попусти кои може да ве изненадат. Можеби воопшто не планирате ништо, но од друга страна – зошто да не си признаете дека секогаш е можно да се појави некоја понуда што ќе ви биде баш добредојдена. Некои сајтови објавија своите попусти и неколку дена порано, а други чекаа да помине полноќ.

Ова се нашите совети како паметно и најдобро да ги искористите понудените попусти за Black Friday и да се подновите со нешто што навистина вреди.

Купувајте онлајн

Купете сè што можете онлајн, за да не создавате огромни гужви во продавниците и да го изберете само она што навистина ви треба. Седнете пред компјутер или фатете некоја добра зделка со телефонот в раце. Вака ќе имате поголема контрола врз купувањето и ќе се спасите од гужвите и турканиците.

Златна листа

Веројатно веќе имате таен список со желби за купување, отворете во Favorites и вашите Notes во телефонот, бидете подготвени и фатете ги кога се на продажба. За секој случај, проверете и производи слични на оној што го барате – можеби некој бренд ќе ве изненади пријатно.

Знајте каде купувате, а каде не

Размислете за брендовите и продавниците. Дали се веродостојни нивните онлајн продавници, која е политиката на враќање производ на компанијата, прочитајте коментари на корисници...

Размислете за парче на кое вообичаено не би потрошиле пари

Размислете за оние работи за кои мислите дека се прескапи, но сепак ви се допаѓаат. Ако цената падне за 30 проценти, можеби ќе вреди искуството. Но, дајте си паричен лимит.

Завршете го денеска шопингот за новогодишни подароци

Зошто да купувате само за себе? Можете да го искористите Black Friday така што ќе го завршите новогодишниот шопинг и ќе купите подароци за вашите најблиски. Така ќе одбегнете да купувате во гужвата пред Нова година и да платите повеќе.

Тагови
реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Живот

Кои хороскопски знаци се најголеми злопамтила?

Read more

Шакира се спаси – Пике се покажа како ужасен дечко

Read more

Како каучот со недели убаво да мириса?

Read more

Психијатар објаснува зошто треба да ја менувате работата на секои 10 години

Read more
 

Магазин

Зошто имаме повеќе секс во зима отколку во лето?

Читај повеќе

Како пријателите ви го чуваат здравјето?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најголеми злопамтила?

Читај повеќе

Што ќе се случи во телото ако пешачите на празен стомак секој ден?

Читај повеќе

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Читај повеќе
  • filter

Дубаи ќе добие хотел во форма на Месечината, проект вреден 5 милијарди долари

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пикантно похувано бело месо

Читај повеќе

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Читај повеќе