Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Во секојдневниот живот денес користиме сѐ повеќе и повеќе технолошки уреди.

Секој од нив или мора постојано да е вклучен на електрично напојување или треба повремено да му се наполни батеријата. Тоа резултира со многу кабли насекаде низ домот кои освен тоа што ја нарушуваат естетиката на просторот, прават неред и може да се и потенцијална опасност.

Ова видео на BuzzFeed Nifty ќе ви помогне да направите успешна урбана камуфлажа и да ги средите каблите во вашиот дом.

реклама

Чек дис аут

Бездомник во Италија доби на лото, едвај успеа да ги земе парите

Read more

Зошто сонуваме дека ни паѓаат забите?

Read more

Кои 33 главни градови се именувани според човек?

Read more

Како се фрла кутија од пица во Германија?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 авионски несреќи на сите времиња

Read more
play_arrow

Зошто никој не гледа фудбал во Саудиска Арабија?

Read more
play_arrow

Холанѓаните Cloudsurfers приредија добра забава во МКЦ

Read more
play_arrow

Новиот трејлер за Mortal Kombat 1 открива кога пристигнува Omni-Man

Read more
play_arrow

Папагалски муабет

Read more
play_arrow

Која е приказната зад секоја клупска маскота во Премиер лигата?

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри научно-фантастични серии кои треба да се гледаат

Read more
play_arrow
Откриена мистеријата за најладното место во вселената

Откриена мистеријата за најладното место во вселената

Read more
play_arrow

20 катастрофи снимени на камера

Read more
play_arrow
Поглед во подводниот свет на Будимпешта

Поглед во подводниот свет на Будимпешта

Read more
play_arrow

Најшокантните тајни што Бритни Спирс ги откри во нејзината книга

Read more
play_arrow

Реакциите на брутални убијци кога добиваат смртна казна

Read more