Како реагираат мачките ако мислат дека сопственикот е мртов?

Ако некогаш во животот сте чувале мачка знаете дека се многу необични миленичиња. Подеднакво обожаваат да се галат и да ве игнорираат кога ги викате да ви седнат во скут.

Интуитивни и самостојни, мачките драстично се разликуват од кучињата како миленици. Ако спаѓате во групата „мачкари“, сигурно сте се разбудиле со миленичето заспано кај вас на глава, но дали некогаш сте се прашале како би реагирале вашите мали пријателчиња ако мислат дека сте умреле?

Дечките од YouTube каналот Kittisaurus решија да ја стават оваа дилема на тест. Резултатот видете го во прилог.

 

реклама

Забава

Најсмешната фејл компилација од неделата

Read more

Неодоливо бањање

Read more

Фејл компилација: Сите ќе раскинете

Read more

Не ми го задевај кучето...

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Read more
play_arrow

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more
play_arrow

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more
play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more