Како Руси гасат запален автомобил?

Ако првиот план не успее, мора да имате резервен.

На видеото можеме да видиме ситуација во рускиот град Осиники, кога возач на Mitsubishi се најде во голема белја, откако автомобилот му се запали сред улица.

И покрај големата борба со стихијата, во која беа употребени и апарати за гасење пожар, пожарот пак не беше изгаснат.

Тогаш на помош доаѓа багер натоварен со снег и едноставно го истура на предниот дел од автомобилот каде што е пламенот.

Секако, ова не помина како што замислуваа, но за среќа пожарникарите реагираа навреме и се справија со пожарот професионално.

Најважно е дека никој не е повреден.

Remote video URL
Тагови
реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Кои се фаворити за победник на Евровизија 2021?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Нови воздушни напади во Појасот Газа, загинати и повредени десетици деца

Read more

Чек дис аут

Дизајн „боли глава“

Read more

Белоглавиот мршојадец Сунчица се врати на Балканот

Read more

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Read more

Како да му пристапите на куче на безбеден начин?

Read more
 

Магазин

  • filter

Дизајн „боли глава“

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто е добро да одгледувате растенија во вашиот дом?

Читај повеќе

Белоглавиот мршојадец Сунчица се врати на Балканот

Читај повеќе

Австрија не признава руска и кинеска вакцина за во „зелениот пасош“

Читај повеќе
  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе