Како се чисти снегот во Mадрид?

Големата снежна покривка која наврна во шпанската престолнина предизвика многу проблеми по градскиот живот, па интервенираа покалните пожарникари.

Мадридските пожаникари направиле дури 263 интервенции на различни локации низ градот поради проблеми кои ги направи снежното невреме Филомена кое ја зафати Шпанија.

реклама

Свет

Кризниот штаб побара полициски час во Гевгелија

Read more

Литванија експресно ја одби Белорусија за екстрадиција на Тихановскаја

Read more

СЗО: Откажете се од патентите, сите земји да произведуваат вакцини

Read more

Папата пристигна во историска посета на Ирак

Read more

Нови видеа

play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more
play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more
play_arrow

Зошто Кина изгради вештачко сонце?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more
play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Coming to America“

Read more