Како се покажа Tesla Model S во зимски услови?

Tesla Model S помина 530 километри на температури меѓу -10 и -5 Целзиусови степени, што е за 16,4 отсто помалку од WLTP рејтингот.

Тоа беше доволно за американскиот модел да победи на споредбениот тест направен во Норвешка, поставувајќи нов рекорд.

Електричната лимузина на Илон Маск беше подобра од 28 други електрични автомобили на тестот организиран од норвешкиот автомобилски медиум Motor.no.

Tesla Model S изгуби само 16,4 отсто од номиналниот WLTP опсег од 634 километри и беше единственото возило што ги проби бариерите од 450, односно 500 километри. Претходниот рекорд беше 521 километар, поставен во 2021 година од Tesla Model 3 Long Range.

Она што е интересно е дека Model S може да оди уште подалеку, но батеријата на тестираното возило можеше да се наполни само до 98 проценти од технички причини пред почетокот на тестот. Батериите на сите други возила беа 100 проценти наполнети.

Remote video URL

За повеќето возила тестирани оваа година, опсегот на студено време во реалниот свет падна за 20 до 30 проценти од нивните WLTP оценки. На пример, автономијата на Mercedes-Benz EQE беше „скратена“ за 33,39 проценти на 409 километри, во споредба со WLTP вредноста од 614 километри.

На тестот учествуваа вкупно 29 електрични возила, што значи дека беше најголем досега. Се возеше меѓу норвешката престолнина Осло и Хјеркин, на патека од 365 километри во еден правец.

Покрај Tesla Model S, возилата што покажаа најмали отстапувања од номиналниот опсег беа Maxus Euniq 6 (-10,45 проценти), MG Marvel R (-16,76 проценти), MG 5 (-17,63 проценти), Kia EV6 GT (-17,69 проценти) и Tesla Model X Plaid (-18,23 проценти).

Сите останати имаа загуба на автономија поголема од 20 проценти, а најголемиот „минус“ се однесува на Toyota bZ4X, кој изнесува -35,79 проценти). Вреди да се спомене дека некои возила достигнаа најголема надморска височина на тест-патеката, каде температурите се спуштија до -19 степени Целзиусови.

Motor.no тестираше разновидна мешавина на електрични модели, вклучително и кинески модели на продажба во Норвешка, како што се Nio ET7, BYD Han, Hongqi E-HS9, Voyah Free, JAC e-JS4, BYD Atto 3…

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Авто новости

Од Скопје до Рим со едно полнење на батеријата

Read more

Ferrari: Хакирани сме, но нема да платиме откуп

Read more

Одредени финалистите на Националниот избор за Автомобил на годината во Македонија

Read more

Шампионскиот болид на Шумахер од 2000 година ќе се продава на аукција

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Од Скопје до Рим со едно полнење на батеријата

Читај повеќе

Ferrari: Хакирани сме, но нема да платиме откуп

Читај повеќе
  • filter

Одредени финалистите на Националниот избор за Автомобил на годината во Македонија

Читај повеќе

Шампионскиот болид на Шумахер од 2000 година ќе се продава на аукција

Читај повеќе
  • play_arrow

Секси Golf

Читај повеќе

Објавен новиот план на ЕУ за забрана на дизелаши и бензинци

Читај повеќе
  • play_arrow

„Франкенштајн“ на тркала

Читај повеќе
  • filter

Lamborghini Urus го помина ирскиот третман во Carlex

Читај повеќе

Audi се откажува од уште еден легендарен модел

Читај повеќе