Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Објавен е уште еден трејлер за филмот „Spencer“, инспириран од животот на принцезата Дијана. За нешто повеќе од две минути, за првпат е можно да се слушне гласот на Кристен Стјуарт, а многумина веќе шпекулираат дека оваа улога на младата актерка ќе ѝ донесе и номинација за Оскар.

Во трејлерот, можеме да видиме како Дијана се спротивставува на кралските традиции, но и како изгледал животот на принцезата во време кога нејзиниот брак со принцот Чарлс пропаѓал. Покрај тоа, прикажана е нејзината грижлива, мајчинска страна и посебниот однос со синовите Вилијам и Хари.

Сценариото за филмот го напиша Стивен Најт, додека режисер е Чилеанецот Пабло Лараин. Премиерата на филмот беше на CinemaCon, а потоа и на филмскиот фестивал во Торонто. Според Entertainment Weekly, во кино салите ќе пристигне во ноември годинава.

Remote video URL

Бројни филмски критичари веруваат дека овој ангажман на младата актерка ќе 1 донесе прва номинација за Златна статуетка, но има голем број од оние кои не се воодушевени од нејзината изведба. Филмот е оценет со 91% на Rotten Tomatoes, додека на IMDB има оценка од само 6,5 од можни 10.

Животот на принцезата Дијана е посебен извор на инспирација за филмските професионалци ширум светот. Документарци што се занимаваат со оваа тема разработена од различни агли се достапни на голем број стриминг-платформи, а серијата „The Crown“ на Netflix, која исто така се занимава со британското кралско семејство, доби посебна популарност во последниве години.

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Филм & ТВ

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Read more

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Read more

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Read more
 

Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе
  • play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Читај повеќе
  • filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Читај повеќе
  • play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Читај повеќе

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Читај повеќе

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Читај повеќе