Како звучи Nissan Skyline R32 GT-R со 1.200 коњски сили?

Nissan Skyline GT-R е легендарен модел сам по себе, а особено под ознаката R32.

Многу автомобилски ентузијасти го засакаа овој автомобил благодарение на видеоиграта Need for Speed, додека други поради филмот The Fast and the Furious, каде го возеше ликот на покојниот актер Пол Вокер, Брајан О’Конор.

Благодарение на фантастичниот твин турбо RB26DETT мотор погоден за погон на сите четири тркала,  овој автомобил претставува „чудовиште“ кое е подготвено за доминација на стазите за забрзување.

URL

Сега HillClimb Monsters објавија и видеоснимка на која можеме да го слушнеме овој „пеколен“ мотор кој произведува до 1.200 коњски сили.

Ежење!

Remote video URL
Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Авто новости

Volvo има ново лого

Read more

Дали можете да ја утврдите точната километража на половно возило?

Read more

Новото ремек дело на Ferrari пристигнува во ноември

Read more

Како да откриете дали автомобилот што сакате да го купите бил поплавен?

Read more
 

Автомобили

Volvo има ново лого

Читај повеќе

Дали можете да ја утврдите точната километража на половно возило?

Читај повеќе

Новото ремек дело на Ferrari пристигнува во ноември

Читај повеќе

Како да откриете дали автомобилот што сакате да го купите бил поплавен?

Читај повеќе

Дали адитивите за гориво навистина помагаат?

Читај повеќе
  • filter

За колку ќе се продаде Yugo Cabrio од 1990 година со поминати 595 километри?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сцени од снимањето на новиот Џејмс Бонд: Во главната улога најбрзиот Land Rover

Читај повеќе

Едноставни трикови како да ги исчистите седиштата во автомобилот

Читај повеќе
  • filter

Се продаваат 13 возила од филмот „Mad Max: Fury Road“

Читај повеќе