Како звучи новиот Bugatti Bolide со 1850 коњски сили?

Сите се воодушевени од новиот модел на Bugatti.

Bugatti Bolide изгледа како автомобилот на Бетмен, а во живо имаа можност да го видат сите посетители на саемот Милано Монца.

Погонот е ист како и кај моделот Chiron, само е подобрен и изнесува 1850 КС и 1850 Nm.

Од 0 до 100 км/час забрзува за само 2,17 секунди, додека до 200 км/час забрзува за 4,36 секунди. До 300 км/час забрзува за неверојатни 7,37, додека до 500 км/час за 20,16 секунди.

Погледнете го видеото.

Remote video URL
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Авто новости

Поглед во тјунираниот „ѕвер“ BMW X7

Read more

Volkswagen го претстави малиот кросовер Taigo

Read more

Климатизација во автомобилот: Која е идеалната температура за возење?

Read more

Lamborghini што остава без здив

Read more
 

Автомобили

  • filter

Поглед во тјунираниот „ѕвер“ BMW X7

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го претстави малиот кросовер Taigo

Читај повеќе

Климатизација во автомобилот: Која е идеалната температура за возење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Lamborghini што остава без здив

Читај повеќе
  • filter

Поглед во новиот McLaren 765LT Spider

Читај повеќе
  • filter

Дебитираше новата Lada Niva Bronto во Русија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla Semi камионот одложен за 2022 година

Читај повеќе

Оваа грешка при менување брзини може да предизвика скап дефект

Читај повеќе