Какви партнерки бираат? Овенот сака способни жени, а Лавот има список со барања

Хороскопскиот знак во кој сме родени не кажува сѐ за нас, но може да открие нешто, како на пример кои работи нѐ привлекуваат, а кои нѐ одбиваат.

Ова се карактеристиките што мажите ги бараат во идеалната партнерка, според хороскопскиот знак.

ОВЕН

Овните паѓаат на силни, способни и независни жени. Тие обожаваат жени кои кажуваат точно што мислат и не се двоумат да прифатат каков било предизвик. За Овните, вистинските афродизијаци се успехот и способноста.

БИК

Жената која е „како од учебник“ - забавна, женствена и вистинска поддршка, ќе го освои срцето на Бикот. Тој ќе направи сѐ за да ја задржи таквата жена откако ќе ја најде.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците паѓаат на исклучително интелигентни и креативни жени, полни со смисла за хумор. Ако, како Шехерезада, успеете да го одушевувате и дење, и ноќе, тој ќе биде ваш.

РАК

Раковите сакаат жени кои во себе носат невиност и наивност, но и целосна посветеност кон нив. Ако исто така покажат ранливост и желба тој да ги заштити – готови се!

ЛАВ

Лавовите сакаат жени со отворен ум, полни со самодоверба. Овие мажи паѓаат на жени кои се секогаш средени, негувани, од петите па сè до веѓите. Телото мора да биде совршено, а фризурата секогаш средена. И не само тоа! Списокот со барања на мажот Лав продолжува со тоа дека жената треба да биде исклучително образована, интелигентна, успешна и духовита.

ДЕВИЦА

Мажите во овој знак паѓаат на типот на „девојка од соседството“ - таа е симпатична, но не и фатална, и многу интелигентна. Таа е чувствителна, водена од логиката и многу лојална. Девиците не сакаат премногу емотивни реакции.

ВАГА

Вагите веруваат во идеални врски, па затоа секогаш ја бараат вистинската. Тие сакаат убава, самоуверена, интелигентна жена која ќе ги поддржува и ќе им биде верна до крај.

СКОРПИЈА

Скорпиите сакаат да бидат најдобри и да го имаат најдоброто. Овие мажи бараат жена која „пука“ од сексапил, да е паметна, авантуристички настроена, страсна, спортски тип и независна.

СТРЕЛЕЦ

Стрелецот сака енергична жена која постојано ќе му поставува нови предизвици и ќе го следи во неговите авантури без никакви проблеми и забелешки.

ЈАРЕЦ

На Јарците им треба цела вечност за да се заљубат во некого - но токму затоа тие бараат жена која трпеливо ќе ги чека. Тие сакаат жената да е секси, но не и вулгарна, приврзана, но не зависна и жена која има богат социјален живот покрај партнерот. И како приоритет, да има успешна кариера.

ВОДОЛИЈА

Мажот Водолија бега од жени кои бараат многу. Тој сака независна жена која нема да ги следи неговите стапки, туку ќе може да води живот одделен од него, без да прашува каде е, со кого е.

РИБИ

Мажите родени во знакот Риби често се заљубуваат, но она што навистина го бараат е нежна, дарежлива жена со отворен ум, која сака уметност и животни.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Љубов и секс

Секс на плажа: Што треба да знаете за да одбегнете катастрофа?

Read more

Научниците открија колку всушност трае добриот секс

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more
 

Магазин

Топлотен удар: Што треба да знаете и како да се заштитите?

Читај повеќе

Кога не е добро време да ги миете забите?

Читај повеќе

Стогодишник од Шкотска сѐ уште работи и нема намера да се пензионира

Читај повеќе

Што да направите за салатата подолго да остане свежа?

Читај повеќе

Како без правосмукалка да исчистите скршено стакло?

Читај повеќе

Моден викенд Скопје со млади сили одбележа 25 сезони

Читај повеќе

Препораки како да се заштитите од високите температури

Читај повеќе

За блескави подови, во водата за чистење додајте кујнска сол

Читај повеќе

Како сами да го исчистите домашниот клима уред?

Читај повеќе