Канадски пратеник заборави да ја исклучи камерата и се појави гол пред колегите

Пратеник од Канада стана хит на интернет откако на виртуелен состанок преку Zoom се појави целосно гол.

Пратеникот Вилијам Ејмос, кој е претставник на делови од Квебек, е забележан целосно гол во текот на состанок на пратениците на Долниот дом.

Видеото од состанокот во живо беше јавно емитуван, Ејмос не зборуваше во него, но заборавил да ја исклучи камерата кога тргнал да се пресоблекува. 46-годишниот пратеник е оженет и е татко на две деца. Тој јавно се извини поради несреќната грешка.

„Моето видео остана вклучено додека се пресоблекував по трчање. Искрено им се извинувам на моите колеги во Долниот дом поради оваа ненамерна дистракција. Очигледно е дека тоа беше искрена грешка и нема да се повтори“, изјави тој.

Неговата појава на Zoom предизвика бројни шеги и меѓу пратениците.

„Видовме дека колегата е во одлична физичка форма, но мислам дека членовите треба да ги потсетиме да бидат внимателни и добро да ја контролираат камерата“, се пошегува пратеничката Клод Дебелфеј.

URL
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Чек дис аут

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Read more

Како да му пристапите на куче на безбеден начин?

Read more

Моментот кога гром удира во вулкан за време на ерупција

Read more

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе

Кои се протоколите и условите за патување и престој во Грција?

Читај повеќе

Зголемувањето на дозата на антибиотици може да „зајакне“ некои бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да му пристапите на куче на безбеден начин?

Читај повеќе