Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Американскиот рапер Канје Вест е исклучително посветен и му дава максимално внимание на својот 10-ти студиски албум.

Меѓу другото, Вест спие во просторија без прозорци, со мал телевизор, душек и перница, додека облеката и чевлите му се на подот.

И додека обожавателите се шегуваат на негова сметка, Канје прави сѐ за да го направи „Donda“ негов најдобар албум досега.

Албумот е именуван по мајка му, која почина во 2007 година по компликации по естетската операција.

За време на снимањето на албумот, Вест соработуваше со ѕвезди како Џеј Зи, Тревис Скот и Пуша Т.

Албумот „Donda“ ќе излезе на 6 август, а дел од неа е и песната „Love Unconditionally“ која зборува за разводот од сопругата на Ким Кардашијан, и нивните шест деца.

Иако Ким поднесе барање за развод во февруари, таа сепак се појави на забавата на Канjе минатата недела организирана за слушање на неговата музика.

Тагови
реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Музика

Rolling Stone: Ова е најдобрата песна на сите времиња

Read more

Што се случило меѓу Здравко Чолиќ и Фрида од ABBA во 1973?

Read more

Како изгледа денеска девојчето од спотот за легендарната „Lambada“?

Read more

ПСЖ го откачи Фил Колинс и го замени со Диџеј Снејк

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Читај повеќе
  • play_arrow

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови за вонземјани инспирирани од вистински настани

Читај повеќе

Почина актерот Вили Гарсон, познат по улогата во „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Handmaid’s Tale“ постави нов рекорд кој не е за фалење

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот тизер за продолжението на „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе