Капитенот на Барса ги одби саудиските милиони поради неговата сопруга Израелка

Капитенот на Барселона, Сержи Роберто, одбил богата понуда од Саудиска Арабија од клубот Ал Кадсија поради неговата сопруга Корал Симанович, пренесува Mundo Deportivo.

Причината поради која Каталонецот не сака да оди во Саудиска Арабија е тоа што оваа земја ја поддржува Палестина во војната со Израел, а Корал е Израелка родена во Њујорк.

Многумина мислеа дека Корал има корени од Балканот поради интересното презиме.

Сепак, нема потврда за дизајнерката која на Instagram ја следат речиси милион луѓе.

Да потсетиме, договорот на Роберто со Барселона истекува летово и тој сигурно нема да го продолжи, а како реална опција за 32-годишниот играч се споменува и заминувањето во МЛС.

Роберто и претходно добивал понуди од Саудиска Арабија кои ги одбил, но Шпанците пишуваат дека последнава е убедливо најсилна.

Инаку, Роберто израсна во младинскиот систем на Барселона и игра за првиот тим на каталонскиот клуб од трансферот во 2013 година.

реклама

Три уреди во домот што никогаш не треба да се исклучуваат од струја

Read more

Колку често мажите треба да ејакулираат за да го одржат своето здравје?

Read more

Суперхрана која го намалува ризикот од рак - вклучете ја во исхраната

Read more

Едно цвеќе е идеално за балконите кои повеќе се во сенка

Read more

Фудбал

Официјални состави: Милан - Интер

Read more

Кардиф: Штетата поради смртта на Сала изнесува 120 милиони евра

Read more

Пактот од 1981: Како навивачите на Интер и Милан склучиле примирје?

Read more

Дали Барса беше оштетена за гол на Ел Класико?

Read more
 

Спорт

Официјални состави: Милан - Интер

Читај повеќе

ММА борач удри девојка по задникот, веднаш беше исфрлен од организацијата

Читај повеќе

Кардиф: Штетата поради смртта на Сала изнесува 120 милиони евра

Читај повеќе

Сега е официјално: Јокиќ против Дончиќ за титулата МВП

Читај повеќе

Пактот од 1981: Како навивачите на Интер и Милан склучиле примирје?

Читај повеќе

Ѓоковиќ го откажа Мастерсот во Мадрид, па дојде на Ел Класико да го бодри Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Барса беше оштетена за гол на Ел Класико?

Читај повеќе
  • play_arrow

Далас на Дончиќ поразен на стартот од плеј-офот, Харден и Зубац одржаа лекција по кошарка

Читај повеќе
  • play_arrow

Падна светскиот рекорд во маратон

Читај повеќе