УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Главниот мотиватор во кралскиот клуб отпадна за реваншот против „Црвените“ во Лигата на шампионите откако излезе позитивен на тестирањето за COVID-19.

Реал Мадрид утре вечер против Ливерпул го игра реванш натпреварот од четвртфиналето, но ќе мора да издржи пеколни 90 минути без својот капитен Серхио Рамос. Тој доби позитивен тест за коронавирусот и денеска не отпатува со тимот за Островот. Ова го потврди самиот клуб.

„Реал Мадрид соопштува дрека нашиот играч Серхио Рамос излезе позотивен на COVID-19 на последното тестирање кое беше направено“, кратко објави кралскиот клуб.

URL

Поради повреда Рамос не играше ниту на првиот натпревар кој тимот на Зинедин Зидан сепак успеа да го добие со 3:1, но голот примен дома е искрата на надеж која ја гледа Јирген Клоп бидејќи победа од 2:0 утре би била сосема доволна за Ливерпул да се најде во полуфиналето.

Она што сега следува за 35-годишниот дефанзивец е 10-дневна изолација согласно ковид-протоколите. Тој ќе може да се врати на тренинзите откако ќе добие негативен тест. Со оглед на тоа, ќе ги пропушти и наредните два натпревара од Ла Лига против Хетафе и Кадис.

Реал утре ќе биде и без повредените Еден Азар и Лукас, како и Рафаел Варан кој е исто така позитивен.

Натпреварот почнува во 21 часот, а ќе го суди холандскиот арбитар Бјерн Кујперс.

реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Фудбал

Феран Торес, мајсторе!

Read more

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Read more

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Read more

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Read more
 

Спорт

  • filter

15 мај 1987, роден е тенисерот Енди Мареј

Читај повеќе
  • play_arrow

Феран Торес, мајсторе!

Читај повеќе

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Читај повеќе

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Читај повеќе
  • play_arrow

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Читај повеќе

Мекгрегор најплатен спортист во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Читај повеќе

Истанбул може да биде домаќин на финалето во ЛШ во 2023

Читај повеќе