Кари дојде до бројката од 300 тројки во една сезона

Кошаркарот на Голден Стејт Вориорс, Стеф Кари, имаше осум успешни реализации за три поени во синоќешниот пораз на неговиот тим на гостински терен од Њу Орлеанс Пеликанс со што стана првиот играч во историјата на НБА лигата кој стигнал до бројката од 300 тројки во една сезона.

Кари натпреварот го заврши со 37 поени, додавајќи и девет скокови и две асистенции.

Важна победа во НБА лигата синоќа забележа тимот на Милвоки, кој со триумфот на домашен терен над Бруклин обезбеди пласман во плејофот.

Remote video URL

Резултати од натпреварите во НБА лигата одиграни ноќта меѓу вторникот и среда:

Кливленд – Феникс 118:134 (по продолжение)

Детроит – Шарлот 99:102

Милвоки – Бруклин 124:118

Мајами – Далас 113:127

Њу Орлеанс – Голден Стејт 108:103

Оклахома – Сакраменто 99:103

ЛА Клиперс – Торонто 105:100. 

Тагови
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Кошарка

Милвоки конечно го сруши одличниот Бруклин и се врати во игра за полуфинале

Read more

Реакцијата на Јокиќ кога дозна дека е МВП

Read more

Никола Јокиќ е МВП

Read more

Американците без Леброн и Дејвис на ОИ во Токио

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе