Казна за 470 лица за неносење маска во изминатото деноноќие

Скопје, 14 август 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 470 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19. 

реклама

Хроника

Санкционирани 407 граѓани за неносење маска

Read more

Санкционирани 226 возачи во главниот град

Read more

Приведени двајца скопјани, пронајдени шест мигранти во возило

Read more

Пресечен меѓународен канал за транспорт на дрога, запленети околу 40 кг марихуана

Read more
 

Вести

Намален бројот на активни случаи на заболени од COVID-19, на инфективните одделенија има слободни легла

Читај повеќе

Пендаровски се консултира со правни експерти за Законот за пописот

Читај повеќе

Прoменливо облачно, попладне врнежи од дожд, на планините од снег

Читај повеќе

Санкционирани 407 граѓани за неносење маска

Читај повеќе

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 310 пациенти, слободни кревети има

Читај повеќе

Хаг: Одбиено барањето за ослободување на Кадри Весели

Читај повеќе

Сопругата на Навални уапсена за време на протест во Москва

Читај повеќе

Дневен ковид биланс: 347 новозаразени и 11 починати

Читај повеќе

Пораки до Скопје и Софија да се ангажираат за решение, а времето да се искористи и за интензивирање на реформите

Читај повеќе