Ќерката на Дејвид Хаселхоф е првиот плус-сајз модел на насловната на Playboy

Б.С.Б.
/ 14.04.2021 / 17:49

Ќерката на актерот Дејвид Хаселхоф се запиша во историјата како првата плус-сајз манекенка којашто се најде на насловната страница на Playboy.

28-годишната Хејли се најде на насловната страница на германското издание на Playboy, а веста ја сподели на Instagram. Вели дека е почестена што токму таа позира за Playboy како прв модел со облини.

„Татко ми ме поддржува во сите мои одлуки во кариерата. Моите родители отсекогаш ме поддржувале во сè што сум правела“, изјави таа за Daily Mail.

реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Read more

Стил

by.maryse: Нова модна линија на македонската инфлуенсерка Марис Џолин и Линеа

Read more

Пролетно чистење на кожата: Домашна маска за лице од 3 состојки

Read more

Bugatti претстави маса за билјард која чини 250.000 евра

Read more

Елизабет Харли изгледа одлично и на 55 години

Read more
 

Магазин

Која храна ги ублажува менструалните болки?

Читај повеќе

Десерт на денот: Колач со лешници и чоколадо

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашето тело ако престанете да јадете овошје и зеленчук?

Читај повеќе

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Читај повеќе