Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

23-годишната Џина Марија Шумахер на Instagram објави црно-бела фотографија на која позира со широка насмевка на лицето, насмевка со која неверојатно наликува на нејзиниот татко Михаел Шумахер.

Објавата доби над 11.000 лајкови и многу коментари од типот на „Каков татко, таква ќерка“, „Прекрасна насмевка“, „Иста си како твојот татко“, „Ти си клон на Михаел“ и слично.

Освен привлечниот изглед, Џина од нејзиниот татко ја наследи и љубовта кон спортот. Таа професионално се занимава со јавање коњи.

Пред седум години Михаел Шумахер доживеа несреќа при скијање при што неколку месеци беше во кома. Последните неколку години престојува во семејниот дом во Женева, каде семејството се грижи за него.

Неговата здравствена состојба засега останува тајна, по негова желба. Семејството единствено откри дека тој не може да се движи.

URL
реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more

Живот

Шокантна трансформација на актер пред и по негово отрезнување

Read more

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more

Поранешна манекенка го обвини Доналд Трамп за сексуално вознемирување

Read more

Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат

Read more

Магазин

  • play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Читај повеќе
  • play_arrow

Маче за првпат го гледа својот одраз во огледало - реакцијата е урнебесна

Читај повеќе
  • play_arrow

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Читај повеќе

Штетни и бесмислени: Најлошите совети за исхрана

Читај повеќе

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Читај повеќе

Идеја за појадок: Ролнички со цимет

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Читај повеќе
  • filter

Како денес изгледа момчето од Kinder чоколадо?

Читај повеќе