Кевин Дурент има свој лик во игрицата Call of Duty

Познатиот американски кошаркар и НБА ѕвезда, Кевин Дурент, стана дел од игрицата „Call of Duty“.

Дурент е најновата славна личност што се појави во игрицата „Call of Duty“, вклучувајќи ги нејзините игри со повеќе играчи „Modern Warfare 2“, „Warzone 2.0“ и „Call of Duty Mobile“.

Покрај Дурент, кој ќе може да се избира во игрицата, гејмерите ќе имаат на располагање и две нови оружја, нова мапа за „6 против 6“, а пристигнаа и одредени подобрувања.

Она што треба да се напомене е дека Дурент ќе биде достапен во игрицата почнувајќи од 12 мај, но на ограничено време. Краткиот трејлер ја прикажува НБА ѕвездата како користи возила, пука во непријатели и фрла граната во кош.

Исто така, може да се забележат две нови оружја, снајперската пушка FJX Imperium и Kastov-74U во бои кои одговараат на кожата на Дурент.

Љубителите на игрицата „Call of Duty“ во наредниот период може да очекуваат пристигнување на повеќе познати личности во „Call of Duty: Warzone“ и „Modern Warfare 2“.

Remote video URL
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

Гејминг

Игрици на акција: Microsoft ја затвора продавницата Xbox 360

Read more

Воланот за тркачки симулации е идентична реплика на оној во болидот на Мерцедес

Read more

Nintendo конечно ги израдува фановите

Read more

Ретро PC емулатор пристигна на App Store

Read more
 

Гик

Доаѓа новиот Dimensity чипсет од средна класа - ќе биде моќен како Snapdragon 8 Gen 3

Читај повеќе

5 тајни на универзумот што ќе ве воодушеват

Читај повеќе

Игрици на акција: Microsoft ја затвора продавницата Xbox 360

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi Mix Fold 4 е потенок, полесен и помоќен од својот претходник

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Роверот на Марс случајно скрши карпа и откри нешто интересно

Читај повеќе

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Читај повеќе
  • filter

Воланот за тркачки симулации е идентична реплика на оној во болидот на Мерцедес

Читај повеќе

Дали Помпеја била погодена од земјотрес во исто време со вулканската ерупција?

Читај повеќе

Се огласи Microsoft: Како да се поправи дефектот што го зафати целиот свет?

Читај повеќе