Хабиб: Џастин е добар дечко. Ќе го удавам

Хабиб Нурмагомедов, УФЦ шампионот во лесна категорија, на 25 октомври треба да го одбрани појасот против привремениот првак Џастин Гејџи.

Хабиб се повлече од јавноста и беше во жалост по смртта на татко му пред еден месец, но сега полека се враќа во центарот на вниманието.

Познатиот подкастер и ММА фанатик Џо Роген објави видеоснимка од спаринг тренинг на Гејџи, а Хабиб не издржа да не напише коментар.

URL

„Џастин е добар дечко и добар противник за мене, но кога ќе се затворат вратите на октагонот мора да биде подготвен не само на боксерски меч, оти јас не сум ни Дастин (Поарје), ни Тони (Фергусон). Ќе го однесам во длабокото и ќе го удавам. Со господ напред“, напиша Хабиб.

Дагестанецот последен пат се бореше лани во септември во Абу Даби, каде во третата рунда во борбата за шампионското место го задуши Дастин Поарје.

Remote video URL
реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Останати спортови

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Read more

Македонецот лизга и тренира: Стамкос ќе ѝ помогне на Тампа во финалето

Read more

Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

Read more

Ниту Трамп не успеа да го запре погубувањето на Навид Афкари

Read more

Спорт

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Читај повеќе

Промена на датумот на играње на средбата на ПСЖ – Вардар 1961

Читај повеќе

Клоп, Флик и Нагелсман - кандидати за тренер на годината

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес со солзи го напушти тренинг центарот на Барселона

Читај повеќе

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Читај повеќе

Стефано Доменикали ќе ја предводи Формула 1

Читај повеќе

Реал демантира: Ниту Одегард, ниту кој било друг има корона

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Џокерот: Хауард провоцира, а Јокиќ „мртов ладен“

Читај повеќе

Барселона со парите од продажбата на Семедо ќе го купи Депај

Читај повеќе