Хабиб: Му ветив на мојот покоен татко дека ќе победам

Хабиб Нурмагомедов го побeди Џастин Гејџи и по трет пат ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ, но веднаш објави крај на кариерата.

Дагестанецот ја објасни својата одлука со тоа што тој не сакаше и не можеше да влезе во октагонот без неговиот покоен татко, кој почина на почетокот на јули.

URL
URL

– Тоа беше сонот на тато, што повеќе да ви кажам. Џастин и Конор ќе се борат во јануари, но не ми е гајле. Кога потпишав со УФЦ во 2012 година, многу луѓе се сомневаа во мене затоа што дојдов од мал град во Дагестан. Останав само со еден родител и ќе мора да се грижам за моето семејство, рече Хабиб.

Remote video URL
Remote video URL
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more

Останати спортови

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Read more

Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Read more

Приведен сопругот на убиената атлетичарка Тироп

Read more

Мекгрегор објави фотографија со џоинт: Побогат сум од цел УФЦ

Read more
 

Спорт

Австралија: За Новак важат истите правила како за сите

Читај повеќе

Незапирливиот Салах: 9 натпревари во низа дава гол и руши рекорди

Читај повеќе

Повеќе од 12 европски репрезентации сакаат да ја напуштат ФИФА

Читај повеќе
  • play_arrow

Симeоне објасни зошто „ја здувна“ наместо да се поздрави со Клоп

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна НБА сезоната: Адетокунбо и Кари го одбележаа стартот

Читај повеќе

Што јадат фудбалерите пред и по натпревар?

Читај повеќе

Над две третини од фудбалерите во Премиер лига се вакцинирани

Читај повеќе

Куман пред дуелот во ЛШ: Мораме да победиме

Читај повеќе

Агуеро одбил да ја земе десетката на Меси

Читај повеќе