ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2021

Хакими потпиша за ПСЖ

Латералниот бек на Интер денеска стави потпис на договорот со францускиот гигант со што заврши сагата за неговиот долгонајавуван трансфер.

Мароканскиот репрезентативец Ашраф Хакими од денеска е нов член на Пари Сен Жермен. Тој потпиша петгодишен договор, а за неговите услови Французите на Интер ќе му искешираат 71 милион евра. Токму поради таа голема сума Италијанците се решија да го продадат еден од своите најдобри играчи, како би излегле од долгот кој клубот го имаше акумулирано.

„Во ПСЖ сме возбудени што можеме да го објавиме комплетирањето на трансферот на Ашраф Хакими. 22-годишниот десен бек од Мароко, кој поседува и шпанско државјанство, потпиша петгодишен договор и се обврза да остане во францускиот главен град до 30 јуни 2016 година“, објави гигантот од Париз.

URL

„Денеска имав големо чувство на гордост. После Шпанија, Германија и Италија, ПСЖ ми нуди шанса да откријам ново првенство со еден од најпрестижните клубови во светот. Едвај чекам да ги запознаам новите соиграчи, навивачите и да ги искусам неверојатните бои и страст внатре во 'Паркот на Принцовите'. Ги делам истите големи амбиции како и тренерскиот тим и соиграчите и ќе дадам сѐ од себе да го остварам она што се очекува од мене“, се првите зборови на Хакими како играч на ПСЖ.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Фудбал

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Read more

Младиот фудбалер на Ливерпул вчудовиден од изгледот во играта FIFA 22

Read more

Гуардиола: Немаме таква моќ во нападот како Јунајтед, Челзи и Тотенхем

Read more

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Read more
 

Спорт

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе

Радуловиќ: Далеку сме од идеалната форма, претстојната сезона ќе нема изразит фаворит

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Читај повеќе

Норис ја освои пол-позицијата за ГН на Русија

Читај повеќе

Младиот фудбалер на Ливерпул вчудовиден од изгледот во играта FIFA 22

Читај повеќе

Радукану го отпушти тренерот кој ја доведе до победа на УС Опен

Читај повеќе

Гуардиола: Немаме таква моќ во нападот како Јунајтед, Челзи и Тотенхем

Читај повеќе

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Читај повеќе