Хамилтон: На мене е да одлучам кога ќе биде готово

Ф1
МИА
/ 28.04.2022 / 15:15

Возачот на Мерцедес, седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, одговори на шпекулациите за негово пензионирање во скоро време.

Триесет и седумгодишниот Британец преку социјалните мрежи порача дека без разлика на резултатите во тековната сезона, тој сам ќе одлучи кога ќе си замине од Формула 1.

„На мене е да одлучам кога ќе биде крај“, напиша во постот Хамилтон.

Возачот се натпреварува во Формула 1 од 2007 година. По четири трки во сезоната 2022, Британецот е седми во поредокот кај возачите со 28 бодови.

Претходно, советникот на Ред Бул, Хелмут Марко, се пошегува дека Хамилтон завршил на 14. место на трката во Имола и згрешил што не ја завршил кариерата по крајот на минатата сезона.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Ф1

Ботас сабајлево го разбуди Милано

Read more

Ред Бул го суспендираше тест-возачот поради расизам

Read more

Верстапен стартува од пол позицијата во Монтреал, Леклер од претпоследната

Read more

Леклер казнет со 10 позиции на канадското Гран при

Read more
 

Спорт

Македонските фудбалерки го совладаа Косово

Читај повеќе

Руни го напушти Дерби Каунти

Читај повеќе

Лејкерс потпишаа договори со синовите на Шекил О'Нил и Скоти Пипен

Читај повеќе

Ѓоковиќ против Кореецот Куон на стартот на Вимблдон

Читај повеќе

ПСЖ објави колку заработи на Меси - бројките се неверојатни

Читај повеќе

Познат распоредот за новата сезона во Серија А: Кога се големите дербија?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ботас сабајлево го разбуди Милано

Читај повеќе

Роналдо му постави ултиматум на Јунајтед

Читај повеќе

ФИФА промени две важни правила за бројот на играчи за Светското во Катар

Читај повеќе