Хамилтон: Подобро трки без публика, отколку да нема воопшто

Ф1
МИА/КАЈГАНА
/ 15.05.2020 / 12:15

Шесткратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон призна дека му недостига возбудата на трките и поддршката од публиката, но сепак се надева дека може да започне сезоната 2020, ако треба и пред празни трибини.

– Не знам колку е возбудливо фановите да гледаат трки само од нивните домови, но тоа е подобро од ништо. Сепак, ова е тежок момент за секој возач, затоа што навивачите се тие што ја прават добра трката, рече 35-годишниот Британец.

Новата сезона во Формула 1 требаше да започне во март, но поради пандемијата на COVID-19, сите трки беа одложени или откажани барем до крајот на јуни. 

– Во целиот свет, колку повеќе фанови имате, толку е подобра атмосферата. Во овој период имав време повторно да ги откријам работите што ги сакам, како и да им посветам повеќе внимание. Ова ми дава енергија и самодоверба да работам уште понапорно, заклучи Британецот.

реклама

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Ф1

Верстапен не верува во чудо: Хамилтон ќе биде шампион

Read more

Фетел: Не му верував на болидот

Read more

Ферари: Болидот е дизајнерска грешка, немаме шанси за титула пред 2022 година

Read more

Португалското Гран при ќе се одржи со гледачи

Read more

Спорт

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Читај повеќе

Викендов почнува 30. сезона во македонската фудбалска лига

Читај повеќе

Вечер и утре продолжува Лигата на шампионите

Читај повеќе

Познати групите и календарот за турнирот во Струга

Читај повеќе
  • play_arrow

Ни Дончиќ не го спаси Далас од Клиперс

Читај повеќе

Премиер лигата се враќа на три измени

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Читај повеќе

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе