Харден испиша историја во НБА лигата на дебито за Бруклин

Кошаркарите на Бруклин прославија победа над Орландо со 122:115 во натпревар во кој Кевин Дурант и најновото засилување Џејмс Харден постигнаа повеќе од половината поени за својот тим (74).

Харден, кој минатата недела премина од Хјустон во Бруклин ,стана првиот кошаркар во историјата на НБА лигата кој запишал трип-дабл ефект со повеќе од 30 поени (32 кошеви, 12 скокови, 14 асистенции) во дебитантски натпревар за нов клуб.

НБА резултати од ноќта меѓу саботата и недела:

Бруклин – Орландо 122:115

Торонто – Шарлот 116:113

Мемфис – Филаделфија 106:104

Мајами – Детроит 100:120

Портланд – Атланта 112:106

Сан Антонио – Хјустон 103:91. 

Remote video URL
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Кошарка

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Read more

Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

Read more

Легендарниот кошаркар Миленко Савовиќ почина од коронавирус

Read more

Блокада на сезоната: Сите зборуваат за ѕверскиот потег на Јанис

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Читај повеќе
  • play_arrow

Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Читај повеќе

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Инсиње бесен по ремито: Каков го*нарски тим

Читај повеќе

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Читај повеќе

Пандев меѓу стотниците на УЕФА

Читај повеќе