Хари и Вилијам нема да стојат еден до друг на погребот на принцот Филип

Бакингемската палата го објави протоколот за погребот на принцот Филип, на којшто ќе мора сите присутни да се придружуваат. Како што е наведено, принцовите Вилијам и Хари нема да дојдат заедно во капелата и нема да стојат еден до друг на погребот.

Меѓу нив во поворката ќе оди нивниот роднина Питер Филипс. Оваа одлука ја донесе лично кралицата Елизабета Втора, но тоа сигурно нема да ги запре шпекулациите за раздорот меѓу браќата, ниту ќе разбуди надеж за помирување во ова семејство во ваков тажен момент, пишува Guardian.

Бакингемската палата истакна дека не сака никаква перцепција на драма којашто јавноста би можела да ја извлече тој ден. Портпаролот изјави дека ангажманите се договорени и претставуваат желба на нејзиното кралско величество.

Никој од кралското семејство нема да ги носи своите воени униформи, поради принцовите Ендру и Хари. Ендру остана без кралските привилегии по аферата со Џефри Епстин, додека Хари ги изгуби со преселбата во Калифорнија и со отстапување од кралските должности.

Погребот ќе биде утре, на 17 април во Виндзор. Поради пандемијата ќе присуствуваат само одбрани луѓе, Бакингемската палата објави список од 30 луѓе кои ќе го испратат војводата од Единбург до неговото вечно почивалиште.

реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Живот

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Read more

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Read more

Кои се протоколите и условите за патување и престој во Грција?

Read more

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе

Кои се протоколите и условите за патување и престој во Грција?

Читај повеќе

Зголемувањето на дозата на антибиотици може да „зајакне“ некои бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да му пристапите на куче на безбеден начин?

Читај повеќе