Хеорхина на Роналдо претера со фотошопирањето

Хеорхина Родригес се пофали на социјалните мрежи со нејзиниот најнов ангажман како модел.

На најновата фотографија објавена на Instagram, партнерката на познатиот фудбалер Кристијано Роналдо позира нашминкана и средена, облечена во костим за капење, но целото внимание на нејзините следбеници беше фокусирано на едно место – нејзиното стапало.

Се чини дека Хеорхина „малку“ претерала со фотошопирање, па во обид да направи оптичка илузија дека има подолги нозе, таа неприродно си го зголемила и стапалото.

Не ѝ било доволно што ја прави веќе познатата инстаграмџиска финта на инфлуенсерките – стоење на врвовите на прстите за да си додаде висина, односно должина.

Кристијано и Хеорхина се забавуваат од 2016 година и заедно ја имаат ќерката Алана Мартина. Фудбалерот исто така ги има близнаците Ева и Матео и Кристијано Роналдо Џуниор, кои ги доби со сурогат мајки.

Двајцата се запознале во продавница на Gucci каде таа работела како асистент на продажба, а потоа се сретнале пак на забава во организација на модната компанија.

Што мислите вие? Дали е ова фотошопирано? Дали Хеорхина претера?

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Живот

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Read more

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Read more

Какво кафе пиете открива многу за вашиот карактер

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе