СЕРИЈА А

Хет-трик на Пашалиќ, Аталанта броеше до 6 против Бреша

Најпријатното изненадување во италијанскиот фудбал оваа сезона, тимот на Аталанта, синоќа забележа уште еден убедлив триумф совладувајќи ја Бреша со 6:2.

Дваесет и петгодишниот Хрват Марио Пашалиќ го постигна првиот хет-трик, а останатите голови беа на Дуван Сапата, Руслан Малиновскиј и Мартен де Рон.

За тимот од Бергамо ова беше 21 победа на 33 натпревари во Серија А.

Аталанта во моментов е втора на табелата со 70 бода, шест помалку од лидерот Јувентус и два повеќе од Интер и Лацио.

Конкурентите на Аталанта за највисок пласман, своите средби од 33. коло ќе ги играат денес и утре.

Remote video URL
реклама

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Фудбал

Косовскиот шампион пред исфрлање од ЛШ поради позитивни фудбалери

Read more

Дури 151 фудбалер во Бразил е заразен со COVID-19

Read more

Пелистер му подаде рака на Силекс давајќи му два дена одмор пред ЛШ

Read more

Мата: Преморени сме, но важно поминавме

Read more

Спорт

Косовскиот шампион пред исфрлање од ЛШ поради позитивни фудбалери

Читај повеќе

Дури 151 фудбалер во Бразил е заразен со COVID-19

Читај повеќе

Пелистер му подаде рака на Силекс давајќи му два дена одмор пред ЛШ

Читај повеќе

Мата: Преморени сме, но важно поминавме

Читај повеќе

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Читај повеќе

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Читај повеќе

Арсенал дава 18 милиони фунти за да се ослободи од Озил

Читај повеќе

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, можеби им требаат пари

Читај повеќе