Хибридната BMW Серија 7 пристигнува со 560 КС

Се ближи пристигнувањето на следната генерација на BMW Серија 7, а сега се појавија информации дека M750e ќе има иста моќност како и актуелниот M760i xDrive.

Новата plug-in хибридна верзија нема да биде достапна веднаш - ќе се појави во 2023 година.

Најмоќниот модел ќе развива 560 КС, само 41 КС помалку од моделот M760i со твин турбо V12 мотор. Ќе го движи 3,0-литарски 6-цилиндричен турбо бензин мотор.

Засега не е познато колку ќе развива електричниот мотор, но во моделите M440i и Z4 Roadster испорачува 382 КС.

Што се однесува на дизајнот, следната генерација на Серија 7 ќе има драматичен изглед на предниот дел вклучувајќи ги ЛЕД светлата во два реда и масивна решетка на ладилникот.

Тагови
реклама

Авто новости

Електричниот камион Tesla Semi ќе стигне до своите први клиенти на крајот на годинава

Read more

Како големината на тркалата влијае на вашиот автомобил?

Read more

Audi подготвува неколку нови модели, меѓу кои и Q9

Read more

Одиме на летување: Зошто е важно возачот да биде одморен пред одмор?

Read more
 

Автомобили

Електричниот камион Tesla Semi ќе стигне до своите први клиенти на крајот на годинава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како големината на тркалата влијае на вашиот автомобил?

Читај повеќе

Audi подготвува неколку нови модели, меѓу кои и Q9

Читај повеќе

Одиме на летување: Зошто е важно возачот да биде одморен пред одмор?

Читај повеќе

FZero со 1.169 КС е новиот бетмобил дизајниран за патеки

Читај повеќе
  • filter

Кои се десетте најбрзи електрични автомобили?

Читај повеќе

Германците не се откажаа од возење автомобили и покрај билетите за јавен превоз од 9 евра

Читај повеќе

Маск за конкурентот Lucid: Правам повеќе деца отколку тие автомобили

Читај повеќе

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Читај повеќе