НБА

Хјустон, имаме проблем: По Вестбрук, и Харден заразен со COVID-19

Веста дека ѕвездата на Хјустон Расел Вестбрук е заразен со коронавирус вчера одекна во САД, но за кратко време навивачите на Рокетс ги затече уште една лоша вест.

Уште еден великан на НБА тимот – Џејмс Харден – исто така е позитивен на COVID-19.

Вестбрук преку социјалните мрежи соопшти дека е позитивен и најави дека ќе се приклучи на тимот најбрзо што може, повикувајќи ги фановите да се штитат од вирусот и да носат маска. Но, Харден не се огласи.

URL
View this post on Instagram

.

A post shared by Russell Westbrook (@russwest44) on

Ни Вестбрук, ни Харден не се појавија со екипата во Орландо пред неколку дена, а американските медиуми дознаа дека и Џејмс е заразен и ќе се приклучи на екипата кога ќе продолжи сезоната на 31 јули.

Хјустон се чини навистина има проблем: на последната рунда тестирања, од 322 тестирани играчи и членови на стручниот штаб и вработените, имаше само два позитивни теста и тоа на двете ѕвезди на екипата.

реклама

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more

Не е до оргазмот: Зошто сексот нѐ прави среќни?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Кошарка

НБА: Почетокот на следната сезона можно е да се одложи за јануари

Read more

Нетс и Меџик ги обезбедија последните две места во плеј-офот на Истокот

Read more

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Read more

Ни Дончиќ не го спаси Далас од Клиперс

Read more

Спорт

Косовскиот шампион пред исфрлање од ЛШ поради позитивни фудбалери

Читај повеќе

Дури 151 фудбалер во Бразил е заразен со COVID-19

Читај повеќе

Пелистер му подаде рака на Силекс давајќи му два дена одмор пред ЛШ

Читај повеќе

Мата: Преморени сме, но важно поминавме

Читај повеќе

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Читај повеќе

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Читај повеќе

Арсенал дава 18 милиони фунти за да се ослободи од Озил

Читај повеќе

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, можеби им требаат пари

Читај повеќе