Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Еден од најдобрите светски напаѓачи Ерлинг Холанд е подготвен да се врати на теренот по пет недели, откако се опорави од повредата на мускул во пределот на колкот, потврди тренерот на Борусија Дортмунд.

„Ерлинг ќе биде во автобусот со нас. Во последните неколку дена напредуваше многу. Се чувствува добро, но нема да го одигра целиот натпревар“, најави Марко Розе.

Холанд последниот натпревар го одигра на 19 октомври во поразот на Борусија на гостувањето кај Ајакс(0:4). Дотогаш постигна 9 голови во Бундеслигата и еден во ЛШ. Без него Борусија има два пораза во ЛШ, а во домашното првенство имаат 3 победи и 1 пораз.

реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Фудбал

Откриено зошто Роналдо го блокирал Transfermarkt на Instagram

Read more

Дресот на Баерн најкупуван во 2021, на ПСЖ само 9-ти

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Скалони: Меси ми се довери дека ковидот силно го удрил

Read more
 

Спорт

Откриено зошто Роналдо го блокирал Transfermarkt на Instagram

Читај повеќе

Еспортот стана официјален спорт во земјава

Читај повеќе
  • play_arrow

Боливија - ракометен рекордер по неверојатни порази

Читај повеќе

Дресот на Баерн најкупуван во 2021, на ПСЖ само 9-ти

Читај повеќе

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Читај повеќе

Скалони: Меси ми се довери дека ковидот силно го удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл на Дончиќ за победа на Далас

Читај повеќе

Нови ковид правила во Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Медведев со голем пресврт обезбеди полуфинале на Австралија опен

Читај повеќе