Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Facebook група укажа на уште една прекрасна карактеристика на обожаваниот и мистериозен холивудски актер Кијану Ривс.

Обожавателите забележаа дека 57-годишниот актер е вистински џентлмен и тоа го докажува фактот дека кога се фотографира со жени воопшто не ги допира.

Facebook страницата Unprofessional Madman сподели неколку фотографии на кои го укажува специфичното позирање на Кијану Ривс.

Објавата веднаш наиде на позитивни реакции кај корисниците на социјални мрежи и доби 8.000 лајкови и над 2.000 коментари.

Многумина го пофалија актерот дека е „вистински џентлмен“, а други коментираа „колку повеќе работи дознавам за него, толку повеќе го сакам“.

Имаше и корисници на социјалните мрежи кои сметаат дека Ривс едноставно е внимателен и намерно не ги допира девојките и жените со кои се фотографира, за да одбегне „претпоставки и обвиненија за недолично однесување“, имајќи го предвид „времето во кое живееме, кога секој е цел на феминистите“.

Секако, имаше и такви кои сметаа дека Ривс најверојатно само го почитува личниот простор на другите, бидејќи и самиот е многу приватна и повлечена личност.

реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Read more

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Read more

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе
  • play_arrow

Billboard ја прогласи најдобрата песна на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата корејска серија „Hellbound“ руши рекорди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ридли Скот ги обвини младите и технологијата за неуспехот на „The Last Duel“

Читај повеќе

Кијану Ривс: Изгледа уште сум во брак со Винона Рајдер

Читај повеќе