Холивудскиот актер Стивен Сигал се зачлени во партија блиска до Путин

Американскиот актер Стивен Сигал, кој има руско и српско државјанство, се зачлени во партија блиска до рускиот претседател Владимир Путин, пренесе Guardian.

Партијата Праведна Русија – Патриоти – За вистината, којашто ги поддржува скоро сите иницијативи на Кремљ и Путин, но е ривал на владејачката Единствена Русија, објави дека актерот стана нејзин член.

69-годишниот Сигал вчера се сликаше со еден од лидерите на партијата, рускиот писател Захар Прилепин, поврзан со проруските сепаратисти на истокот на Украина кои ја поддржуваат Москва.

Сигал доби руско државјанство во 2016 година, а го задржа и американското. Важи за пријател на Путин и е еден од малкуте западни актери и спортисти кои за време на неговиот мандат добија руско државјанство.

Министерството за надворешни работи на Русија го постави за специјален пратеник за културни врски со САД во 2018 година.

Српско државјанство доби во јануари, 2016 година кога изрази желба да отвори школа за аикидо во Србија. Најавено е дека ќе држи обука за боречки вештини на српските специјалци.

реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Филм & ТВ

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Read more

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе