Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

За појава на неверство во некоја врска постојат повеќе причини како желбите за авантура, промени низ животот или врската, напорната работа и слично. Тоа се само дел од ситуациите кои може да доведат до неверство.

Но, некои хороскопски знаци се покажале како повеќе неверни од другите, а нивната наклонетост кон прељуба едноставно е во нивната природа.

Еве за кои хороскопски знаци станува збор.

Овен

Овните се лојални партнери, освен ако со годините нивниот партнер или партнерка мака мачи со комуникацијата или ги изневери на некој начин. Тие не сакаат стагнација, уживаат во промени и истото го очекуваат од партнерот.

Кога Овенот ќе изневери тоа повеќе е поради некој внатрешен конфликт отколку од желбата да го повреди својот партнер. Иако ова не важи за сите припадници на овој знак, едно е сигурно. На Овенот му е потребен партнер кој му е дораснат на неговото темпо на живот.

Јарец

Јарците се неверојатно лојални и предани, но со текот на времето може да се променат и тоа влијае на нивната врска. Јарците сакаат во текот на животот да постигнат голем успех во кариерата и да си обезбедат лесен и удобен живот. Додека тоа не го остварат, сè друго е во втор план.

Ако немаат поддршка од партнерот кон патот на тоа остварување, Јарците најверојатно ќе се свртат кон изневерување. Специфично за нив е што не им е толку важно физичкото неверство туку емотивното, а тоа најмногу ги повредува луѓето со кои се во врска.

Водолија

Иако спаѓаат во постабилните знаци, секогаш привлечните Водолии неверојатно се чувствителни на средовечната криза. Ним им се потребни многу возбуди во животот, а кога ги нема, ќе почнат да ги бараат од страна.

За да спречите Водолија да направи неверство потребно е да го задржите нејзиниот интерес. На Водолиите им се потребни свежина и љубопитност во врската за да не застранат каде што не треба.

реклама

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Тешка сообраќајна несреќа на Пониква, загина девојче

Read more

Од утре почнува пописот - еве кој прв ќе се попишува

Read more

Љубов и секс

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Што посакувам да ме научеа по Сексуално oбразование во средно?

Read more

Зошто не можат да најдат љубов? Лавот е егоист, Бикот предвидлив

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more
 

Магазин

Зошто пешачењето во природа е добро за вашето здравје?

Читај повеќе

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Читај повеќе

Рецепт на денот: Шницли во сос со сенф

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Идеја за појадок: Печена овесна каша

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Digidog им го чува грбот на полицајците во Њујорк

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Читај повеќе
  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе