Хороскопски знаци кои најлесно ги освојуваат женските срца

И додека некои мажи воопшто не умеат со жени, други многу лесно можат да ја освојат секоја што ќе посакаат. Тие, едноставно, се вешти во флертување.

Според астрологијата, највештите заводници се раѓаат во овие хороскопски знаци:

Овен

Сакаат да бидат мачо мажи на сите животни полиња, па и во љубовта. Освојуваат со класичен, директен пристап, без обиколувања. Мажите родени во овој знак на партнерката ѝ овозможуваат возбуда и задоволство какво што посакува.

Лав

Лавовите по природа се вљубени во самите себе и полни се со самодоверба која не ја кријат. Тие без проблеми можат да освојат жена. Ако е потребно, со недели ќе се трудат околу неа, но со упорноста и стилот ќе успеат да ја освојат. И во кревет овој маж е великодушен, но истото го очекуваат и од партнерката. Лавот дава, но и бара обожување.

Вага

Мажот Вага ќе ве освои со стилот и шармот. Ужива во интимните моменти со партнерката и сака од неа да слуша нежни зборови. Овие мажи се добри љубовници и бараат партнерка која ќе може во сè да ги следи.

Скорпија

Скорпиите важат за совршени љубовници и многу жени имаат романтични мечти за таков љубовник, но малкумина можат да одат во чекор со нив. Тие со неверојатна леснотија и брзина го освојуваат женското срце, но секој обид за интимен разговор нема да им биде пријатен. Не се отвораат лесно. Сепак, сексот со нив е повеќе од идеален.

Стрелец

Ако му се допаднете на некој Стрелец, ќе направи сè за да ве освои. Ќе имате чувство како да сте вие единствената жена која ја посакува. Ќе ги задоволи важите сексуални желби со леснотија, но колку и да се искрени и одлучни, понекогаш се безобѕирни па добро е да бидете внимателни.

реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Живот

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

5 работи кои пандемијата ги промени во нашите животи

Read more

Шокантна трансформација на актер пред и по негово отрезнување

Read more

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more

Магазин

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Читај повеќе

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Читај повеќе

5 работи кои пандемијата ги промени во нашите животи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудо на архитектурата: Куќа која изгледа како ѕвезда што експлодира

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Читај повеќе
  • play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Читај повеќе

Светските лидери и нивните бизарни идеи за заштита од коронавирусот

Читај повеќе