Хороскопски знаци кои најмалку си одговараат и најчесто се разделуваат

Одредени хороскопски знаци не се компатибилни поради што често се соочуваат со проблеми во врската.

Овие знаци имаат сосема различни карактери и треба добро да размислат пред да започнат каква било врска.

Овен и Риби

Овенот е енергичен, одлучен и искрен во секој момент. Од таа причина, тој е совршен лидер. Од друга страна, Рибите се многу емотивни и се ставаат на срце. Тежнеат кон совршена љубов и поради тоа Овенот го доживуваат како тежок и емотивно исцрпувачки карактер.

Лав и Бик

Ова се двата најтврдоглави хороскопски знаци. Скоро е невозможно да се согласат. Лавот по природа сака секогаш да биде во центарот на вниманието, а Бикот има побавен и порелаксиран пристап на животот. Единствена заедничка работа им е склоноста кон материјални работи. Но, сепак и тоа не е доволно за да успее нивната врска.

Близнаци и Скорпија

Близнаците се исклучително комуникативен знак. Постојано се во потрага по нови пријатели и не се срамат да покажат што чувствуваат. Но, Скорпиите се љубоморни и манипулативни, а тоа може да доведе до крај на врската.

реклама

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што значи сиромаштија во богатата Германија?

Read more

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Read more

Кои луѓе никогаш не треба да пијат кафе?

Read more

Љубов и секс

Предупредувачки знаци дека сте во врска со партнер кој може да стане насилен

Read more

Пет знаци дека партнерот не игра фер во врската

Read more

Три хороскопски знаци ќе бидат опасно заводливи додека трае Месечина во Скорпија

Read more

Пауза во врска: Што значи тоа за вашиот партнерски однос долгорочно?

Read more
 

Магазин

Зошто лицето ви е отечено наутро?

Читај повеќе

Предупредувачки знаци дека сте во врска со партнер кој може да стане насилен

Читај повеќе

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Читај повеќе

Чистење на црниот дроб: Еликсир од три состојки кој ги елиминира мастите и токсините

Читај повеќе

Како совршено да сварите тестенини?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 неверојатни откриени артефакти

Читај повеќе

Или ги знаете, или сте еден од нив - хороскопски знаци кои се шампиони во трошење

Читај повеќе

Кои луѓе никогаш не треба да пијат кафе?

Читај повеќе
  • filter

Битолската мода низ објективот на браќата Манаки

Читај повеќе