Хороскопски знаци кои никогаш нема да ви кажат дека ве сакаат

Некои луѓе, штом ги почувствуваат првите знаци на заљубеност, лесно можат да ја признаат својата љубов, додека има и такви кои едноставно не можат да кажат „те сакам“ иако го чувствуваат тоа.

Кога станува збор за хороскопот, овие знаци избегнуваат да признаат љубов на својот партнер:

Девица

На Девицата и треба долго време за да сфати дека се вљубила. Може по цел ден да ви праќа пораки и слободното време да го минува размислувајќи за вас, но не и паѓа на ум да ви каже дека ве сака. Често, Девиците се себични, а поголем дел од времето не се ни сигурни во нивните чувства па затоа се воздржуваат.

Рак

Ако во одреден момент Рак ви признае дека ве сака, веднаш ќе се запраша дали сте вистинската личност за нив. Има вкоренети проблеми со довербата и тоа не им дозволува да се вљубат и опуштат.

Риби

Рибите многу лесно сфаќаат кога имаат емоции кон некој, но се плашат тоа да го искажат. Сакаат долги врски, но кога станува збор за брак веројатно ќе избегаат од трајна обврска. Поради тоа често ги кријат чувствата.

реклама

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што значи сиромаштија во богатата Германија?

Read more

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Read more

Кои луѓе никогаш не треба да пијат кафе?

Read more

Љубов и секс

Предупредувачки знаци дека сте во врска со партнер кој може да стане насилен

Read more

Пет знаци дека партнерот не игра фер во врската

Read more

Три хороскопски знаци ќе бидат опасно заводливи додека трае Месечина во Скорпија

Read more

Пауза во врска: Што значи тоа за вашиот партнерски однос долгорочно?

Read more
 

Магазин

Предупредувачки знаци дека сте во врска со партнер кој може да стане насилен

Читај повеќе

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Читај повеќе

Чистење на црниот дроб: Еликсир од три состојки кој ги елиминира мастите и токсините

Читај повеќе

Како совршено да сварите тестенини?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 неверојатни откриени артефакти

Читај повеќе

Или ги знаете, или сте еден од нив - хороскопски знаци кои се шампиони во трошење

Читај повеќе

Кои луѓе никогаш не треба да пијат кафе?

Читај повеќе
  • filter

Битолската мода низ објективот на браќата Манаки

Читај повеќе

Како да го изберете идеалниот стан за живеење под кирија?

Читај повеќе