Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Астрологијата открива кои хороскопски знаци ќе доживеат најголеми промени во финансиите во јули 2024 година.

Месечниот хороскоп за јули 2024 година веќе најавува интересни настани, но кога се парите во прашање, многу хороскопски знаци речиси преку ноќ ќе доживеат драматични промени во финансиите.

Станува збор за конјункцијата Марс и Уран во знакот Бик, кој се случува на 16 јули, што значи дека во деновите околу овој датум многумина би можеле да очекуваат нови работи. На пример, постои шанса да добиете зголемување на платата или можеби да имате нов деловен партнер или друг извор на приход.

Освен тоа, одлучувачки фактор за истакнување на материјалната страна на животот ќе биде и полната Месечина во знакот Јарец, бидејќи таа заедно со Бикот и Девицата владее со финансиските текови. Јарецот е знак на достигнување, па концентрацијата на неговата енергија на 23 и 24 јули може да значи финансиска метаморфоза за многу хороскопски знаци.

ЈАРЕЦ

Полната Месечина се појавува во вашиот знак и под влијание на Уран може да донесе ненадејна одлука поврзана со вложување пари во приватен бизнис. За оние Јарци кои немаат бизнис, веројатно ќе мора да платат нешто за член на семејството. На почетокот на јули 2024 година, Марс сериозно ќе ја истакне темата за децата, така што сите шанси за финансиски придонес припаѓаат на плаќање годишен одмор, образование или вложување пари за подобрување на здравјето.

СТРЕЛЕЦ

Во вашиот случај, имате големи шанси да добиете зголемување на платата, бидејќи на 16 јули може да имате важен разговор за пари со вашиот шеф. А до 24 јули можете да донесете одлука поврзана со вашите приходи. Полната Месечина во Јарец ќе се фокусира особено на заработката. Интересно е што до крајот на јули и август 2024 година, спојувањето на Јупитер и Марс во партнерскиот сектор може да доведе до потпишување договори и соработка.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува голем чекор напред во финансиите, а веројатно ќе научите нешто поврзано со приходите и депозитите околу 16 јули. Конјункцијата Марс и Уран во секторот на тајните ќе го истакне она што се крие од вас. На пример, можете да дознаете некои работи за заштедите или заемите на членовите на вашето семејство. Полната Месечина на 24 јули во Јарец ќе ви даде јасна слика за вашите финансии, а особено ќе ви бидат важни информациите за парите на партнерот. На пример, партнерот ќе ви каже дека направил некои трошоци без ваше знаење.

ОВЕН

Полната Месечина во Јарец на 24 јули се појавува во вашиот сектор за достигнувања. Веројатно ќе постигнете финансиски пробив преку партнерство со пријателите. Ве очекува прилив на пари! Сепак, многу Овни ќе одлучат да го променат развојот на кариерата. Полната Месечина во Јарец се јавува веднаш до вашиот совладетел Плутон. Ќе имате впечаток дека се приближувате до важна одлука и дека е време да го одредите вашиот пат за следните 20 години - со кого, каде и за кои пари се движите напред.

БИК

Марс и Уран се поврзуваат во вашиот знак на 16 јули, а двете планети укажуваат на влијанието на надворешните објекти во вашиот живот. Може да се случи да сретнете личност која ќе ви понуди голема финансиска инвестиција за август, но за тоа ќе треба да донесете сериозна финансиска одлука до 24 јули на полна Месечина во Јарец. Може да се однесува и на инвестиции во деловни или преговори за плата со двајца работодавци.

Тагови
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Живот

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Read more

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Read more
 

Магазин

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Читај повеќе

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Читај повеќе

Жените кои работат во ноќни смени се изложени на поголем ризик од канцер

Читај повеќе

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Читај повеќе

Кардиолог објасни како телото страда при екстремни жештини

Читај повеќе
  • play_arrow

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Читај повеќе

Редовниот секс го подобрува помнењето

Читај повеќе

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Читај повеќе

Лекови кои предизвикуваат алергиска реакција кога сте изложени на сонце

Читај повеќе