Храна за слабеење: Шест рецепти за појадок со малку јаглехидрати

Се трудите да се храните поздраво и да внесувате помалку јаглехидрати, посебно на почетокот на денот? Со оглед на тоа дека појадокот е најважниот оброк во денот, почнете го секој ден со здрав, вкусен појадок што нема да содржи многу јаглехидрати и ќе ви даде доволно енергија за да ги завршите утринските обврски.

Тимот на Tasty подготви шест генијални рецепти за неодолив и здрав појадок.

реклама

Рецепти

Најсочниот есенски колач од јаболка

Read more

Утринско смути со кафе по рецепт на нутриционистката Ана Марија Кузмановска

Read more

Дали е подобро да купите свежа или замрзната риба?

Read more

Кралица на есента: Седум десерти со тиква

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите вежби за цврсти раце и грбни мускули

Read more
play_arrow

Топ 10 епизоди од CSI базирани на вистински злосторства

Read more
play_arrow

15 најимпресивни проекти на НАСА

Read more
play_arrow
Како најлесно да ги преболите бившите?

Како најлесно да ги преболите бившите?

Read more
play_arrow
Што (не) треба да правите кога ве тетовираат?

Што (не) треба да правите кога ве тетовираат?

Read more
play_arrow

„Хроничен проверувач“ или „цицач на батерија“ – кој тип на корисник сте вие?

Read more
play_arrow

15 идеи како би изгледале вселенските станици во иднината

Read more
play_arrow

Враќање во училиште, фејл компилација

Read more
play_arrow

Јога вежби за ослободување од стрес и максимално истегнување

Read more
play_arrow

7 просечни фудбалски клубови со неверојатни академии

Read more
play_arrow

15 најголеми воени авиони во светот

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои сега поседуваат свои фудбалски клубови

Read more