Kia доби награда за дизајн за кросоверот XCeed

Досега сите три члена на семејство Ceed добија Red Dot признание за дизајн.

Урбаниот кросовер XCeed ја освои дизајнерската награда Red Dot за 2020 година.

Со новата награда за XCeed, бројот на Red Dot награди се искачи на 25. Првата награда корејската компанија ја доби во 2009 година.

„Kia веќе долго време работи на унапредување на квалитетот на своите возила и сè повеќе ги унапредува. Кросоверот XCeed ја претставува оваа наша визија, рече Карим Хабиб“, главен во дизајнерскиот центар на Kia.

Инаку, ова е втората важна дизајнерска награда за XCeed бидејќи веќе ја доби наградата iF.

XCeed неодамна го освои и престижното германско признание, наградата Златен волан.

реклама

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Read more

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Read more

Вакцината против корона ќе ве направи геј – штетно и бизарно тврдење на израелски рабин

Read more

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Read more

Авто новости

Секогаш чекор пред сите - Кинезите направија батерија за е-автомобил што се полни за пет минути

Read more

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Read more

Поглед во новиот Mercedes-Benz EQA - првиот електричен компактен автомобил

Read more

Porsche ја збогатува понудата на Taycan

Read more
 

Автомобили

Секогаш чекор пред сите - Кинезите направија батерија за е-автомобил што се полни за пет минути

Читај повеќе

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Читај повеќе
  • filter

Поглед во новиот Mercedes-Benz EQA - првиот електричен компактен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Porsche ја збогатува понудата на Taycan

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Mini John Cooper Works GP

Читај повеќе

Нова ера за BMW?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете како вози летачки Cadillac

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Hyperion XP-1 ги покори улиците на Лас Вегас

Читај повеќе

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Читај повеќе