Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

На почетокот на снимањето, оригиналниот филм од серијалот John Wick, филмот имал сосема друго име.

Но „благодарение“ на слабата меморија на холивудскиот љубимец Кијану Ривс, филмот бил преименуван.

Дерек Колстад, кој го напиша оригиналниот „John Wick“, како и двете продолженија „John Wick: Chapter 2“ и „John Wick: Chapter 3 – Parabellum“, во интервју за Comicbook.com откри дека Ривс постојано погрешно го кажувал оригиналното име на филмот кога давал изјави. Филмот требало да се вика „Scorn“.

„Тоа е единствената причина зошто филмот се вика John Wick“, рече тој. „Само бидејќи Кијану постојано го викаше John Wick.“

„Од маркетинг рекоа дека тоа се веќе 4 до 5 милиони долари во бесплатна реклама, па филмот го нарековме John Wick наместо Scorn“, додава Колстад.

Тој исто така рече дека промената на името се покажала како добар потег – сега и филмот и ликот Џон Вик се составен дел од поп-културата.

реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Филм & ТВ

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Read more

Како изгледаат денес актерите од „50 First Dates“?

Read more

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more

„365 Days“: Полски еротски филм е најгледан на Netflix

Read more

Сцена

  • play_arrow

Дуа Липа сака да сними дует со Мадона

Читај повеќе

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаат денес актерите од „50 First Dates“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

„365 Days“: Полски еротски филм е најгледан на Netflix

Читај повеќе

Долф Лундгрен се сврши со 38 години помлада девојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Одложена премиерата на филмот „Mulan“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Tenet“ нема да биде прикажан ни во јули

Читај повеќе