Кијану Ривс: Изгледа уште сум во брак со Винона Рајдер

Актерот Кијану Ривс во интервју за Esquire откри дека можеби уште е во брак со актерката Винона Рајдер.

„Ја изведовме целата свадбена церемонија со вистински свештеник. Винона вели дека сме во брак. Френсис Форд Копола вели дека сме. Па претпоставувам дека сме венчани пред Бога“, рече 57-годишниот актер.

Пред неколку години, актерката ги изненади обожавателите кога изјави дека таа и Ривс можеби случајно се венчале на вистинската церемонија додека го снимале филмот „Дракула“ од 1992 година, во режија на Френсис Форд Копола.

„Навистина се венчавме во ‘Дракула’. ​​Не, се колнам во Бога, мислам дека се венчавме вистински. За таа сцена, Френсис донесе вистински свештеник. Така, мислам дека сме во брак“, изјави Винона Рајдер за Entertainment Weekly во август 2018 година. Откако сфатила дека Ривс можеби ѝ е сопруг (барем во Романија), во муабет почнала да му се обраќа со „мажу“.

„Повремено добивам порака: ‘Здраво, мажу’. Не ѝ верував баш, а потоа Френсис Форд Копола, директорот на ‘Дракула’, јавно рече: ‘Да, навистина се случи така, свештеникот изврши вистинска церемонија’. Значи, изгледа сум во брак со Винона“, изјави актерот.

Копола ја потврди теоријата на актерката, за The Guardian дека свештеникот извршил „прилично автентична“ церемонија.

„Значи, на некој начин, кога го завршивме снимањето, сфативме дека Кијану и Винона навистина се венчаа како резултат на оваа сцена“, рече тој во август 2018 година.

Remote video URL
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Филм & ТВ

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Read more

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Read more

Официјален трејлер за комичната крими серија „Murderville“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Читај повеќе

Spotify го одбра контроверзниот Џо Роган, ќе ја отстрани музиката на Нил Јанг

Читај повеќе

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Читај повеќе
  • play_arrow

Алиша Кис: Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона

Читај повеќе

Елтон Џон заразен со корона, ја откажа турнејата

Читај повеќе
  • play_arrow

Цетински на роденденот на Тоше: Запејте ја пак „Јесен у мени“ со Аки

Читај повеќе

Најмудрите мисли на Тоше Проески за љубовта и животот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за комичната крими серија „Murderville“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе