Кира Најтли: Не сакам да снимам секс сцени во филмови режирани од мажи

Славната актерка Кира Најтли изрази непријатност во врска со снимањето на интимни сцени во филмовите, нагласувајќи дека повеќе нема намера тоа да го прави во филмови кои ги режираат мажи, пренесе Guardian.

Најтли вели дека повеќе нема да ги толерира машките погледи и дека такви сцени ќе снима само ако режија на филмот е жена.

„Најдете некој друг, јас тоа не го сакам од повеќе причини. Родив две деца и претпочитам да не стојам гола пред група мажи“, вели актерката.

Таа додава дека машките колеги отсекогаш ѝ кажувале како треба да се однесува и неретко се однесуваат како да знаат како е да се биде жена во филмската индустрија.

„Биди убава, биди подготвена да дадеш поддршка, па дури и биди убава, но не премногу убава. Биди слаба, но не претенка, биди секси – но не претерувај. Не сакам да им бидам или мајка или жена со која мажите ќе флертуваат. Не сакам ни да спијам со нив. Само сакам да работам. Дали е тоа во ред?“, вели таа.

Најтли вели дека не сака да снима ни секс сцени со секс во кои сите се прегласни.

„Жените мора да кокетираат или да бидат мајки во филмовите, единствено така можат да успеат. Навистина ми е смачено од тоа“, смета актерката.

Тагови
реклама
Мразот на Антарктикот се топи со алармантна брзина

Мразот на Антарктикот се топи со алармантна брзина

Read more
НАСА детектира силна експлозија на метеори

НАСА детектира силна експлозија на метеори

Read more
Новогодишна елка од луѓе за Гинисов рекорд на плоштад „Македонија“

Новогодишна елка од луѓе за Гинисов рекорд на плоштад „Македонија“

Read more
Терапијата на двата лека дава резултати, но најтешката форма на коронавирусот тешко се третира

Терапијата на двата лека дава резултати, но најтешката форма на коронавирусот тешко се третира

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Raya and the Last Dragon“ го освои бокс-офисот

Read more

Запознајте ги новите суперхероини на „Thunder Force“

Read more

Топ 20 најдобри песни на принцези од Disney

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Raya and the Last Dragon“ го освои бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте ги новите суперхероини на „Thunder Force“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ибра и Михајловиќ запеаја на Санремо

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри песни на принцези од Disney

Читај повеќе
  • play_arrow

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Читај повеќе

Толку убавина на едно место: Кои актери ќе ги видиме во „The Gray Man“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Црквата реагира на „сатанистичката“ песна за Евровизија на Кипар

Читај повеќе