АТП ВИМБЛДОН 2022

Кирјос јадеше суши среде прес-конференција

На Ник Киргиос му беа потребни пет сета за да го победи Пол Џуб, а потоа направи шоу на официјалната на прес-конференција. Додека новинарите му поставуваа прашања, тој јадеше суши.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Wimbledon (@wimbledon)

Австралискиот тенисер синоќа со 3:2 едвај го победи Британецот Џуб и се пласираше во 2. коло. По сетови резултатите беа 3-6, 6-1, 7-5, 6-7 и 7-5. Инаку британскиот тенисер е рангиран на 219. место на АТП листата, додека Кирјос е 40-ти.

Во 2. коло утре точно на пладне Кирјос ќе игра против Србинот Филип Крајиновиќ, кој е на 31. место.

Remote video URL
реклама

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Read more

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Read more

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Read more

Тенис

Австралија без Кирјос на Дејвис купот

Read more

Халеп победничка на турнирот во Торонто

Read more

Халеп избори финале во Торонто и враќање во Топ 10

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more
 

Спорт

Дончиќ: На ЕвроБаскетот одиме по златото

Читај повеќе

Мурињо тргна по Белоти за убиствен напад

Читај повеќе

Рамос ги смирил Нејмар и Мбапе

Читај повеќе

Цеље убедлив против Бутел на Струшкиот ракометен турнир

Читај повеќе

Маск: Се шегував, нема да го купам Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Kлучната причина за катастрофата на Јунајтед: Глејзер извадиле огромна сума од клубот

Читај повеќе

Легендарниот Радивој Корач постхумно во Куќата на славните

Читај повеќе

НБА ќе паузира на 8 ноември поради избори

Читај повеќе

ГН на Австралија нема да биде прва трка во Формула 1 ниту во 2023

Читај повеќе