Клоп го прогласи неговиот најмалку омилен стадион

Ливерпул, 19 ноември 2019 (МИА) – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека најмалку сака да игра на стадион на Севиља.

  „Го мразам стадионот на Севиља заради атмосферата. Тоа е навистина комплимент за навивачите на шпанскиот тим кои вршат голем притисок на противничките фудбалери“, изјави Клоп.

Иако во натпреварот од групната фаза во Лигата на шампионите во ноември 2017 година, англискиот клуб ја водеше Севиља со 3: 0 по првото полувреме, на крајот средбата заврши нерешено – 3:3. Можеби токму овој натпревар беше пресуден за Клоп да го прогласи „Естадио Рамон Санчез Пизхуан“ за негов најмалку омилен стадион. 

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Фудбал

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Read more

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Read more

Шестмина позитивни во Атлетик

Read more

Спорт

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе