Клоп: Ибра е голем шампион

Со вчерашниот пораз од Ливерпул, Милан се збогува од ЛШ, а италијанските медиуми денеска го анализираат поразот од сите агли. Под лупа се сите настапи на играчите на Милан, а италијанските новинари го критикуваат и Златан Ибрахимовиќ.

La Gazzetta dello Sport во текст под наслов „Ѓаволот е бесен“ пишува како италијанскиот клуб треба да поработи на тоа да се врати меѓу европските великани.

Што се однесува до Ибрахимовиќ, неговиот настап доби оценка 5.

„Златан беше на минимум по изведување и ставот“, стои во образложението на оценката.

Сепак, тренерот на Ливерпул има поинакво мислење.

„Мора да бидете луди како него за да играте на таа возраст. Ние се браневме добро и тој беше во тешка ситуација, но го почитувам многу, Ибра е голем шампион“, рече Клоп.

реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Фудбал

Откриено зошто Роналдо го блокирал Transfermarkt на Instagram

Read more

Дресот на Баерн најкупуван во 2021, на ПСЖ само 9-ти

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Скалони: Меси ми се довери дека ковидот силно го удрил

Read more
 

Спорт

Откриено зошто Роналдо го блокирал Transfermarkt на Instagram

Читај повеќе

Еспортот стана официјален спорт во земјава

Читај повеќе
  • play_arrow

Боливија - ракометен рекордер по неверојатни порази

Читај повеќе

Дресот на Баерн најкупуван во 2021, на ПСЖ само 9-ти

Читај повеќе

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Читај повеќе

Скалони: Меси ми се довери дека ковидот силно го удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл на Дончиќ за победа на Далас

Читај повеќе

Нови ковид правила во Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Медведев со голем пресврт обезбеди полуфинале на Австралија опен

Читај повеќе