ПРЕМИЕР ЛИГА 2020/21

Клоп: Ливерпул е во чудна ситуација, ќе биде сензација ако го освоиме трофејот

Во пресрет на денешното дерби со Манчестер Сити, тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го сподели своето мислење за ситуацијата во која се наоѓа неговиот тим.

„Не сум сигурен дека некогаш сте виделе ваква ситуација со повреди како оваа сезона. Ниту еднаш од стартот на првенството не се случи сите тројца наши централни дефанзивци да ги имам на располагање. Јасно е дека ова може да се случи, поради оваа причина постои составот и можат други играчи да ги заземат местата на повредените. Но, кај нас уште од самиот почеток на сезоната двајца дефанзивци беа елиминирани, а еден прво играше, а потоа се повреди и ќе биде вон конкуренција до крајот на сезоната.

Нашата ситуација е толку чудна, што ако станеме шампиони, тоа ќе беше неверојатна сензација“, изјави Клоп.

Натпреварот Ливерпул - Манчестер Сити е закажан за попладнево од 17:30 часот.

Сити е лидер на табелата во Премиер лигата со 47 бода, Ливерпул има 40 и натпревар повеќе. 

реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Путин: Замислете да испратиме војска до вашите граници

Read more

Фудбал

Енрике им се извини на навивачите за ремито со Шведска

Read more

ФФМ побара од УЕФА најстрога казна за Арнаутовиќ

Read more

Арнаутовиќ се извини на македонски и албански јазик: „Не сум расист“

Read more

Чешка ја порази Шкотска во Глазгов, спектакуларен гол на Шик

Read more
 

Спорт

Енрике им се извини на навивачите за ремито со Шведска

Читај повеќе

ФФМ побара од УЕФА најстрога казна за Арнаутовиќ

Читај повеќе

Арнаутовиќ се извини на македонски и албански јазик: „Не сум расист“

Читај повеќе

Виландер: Новак делува застрашувачки

Читај повеќе

Чешка ја порази Шкотска во Глазгов, спектакуларен гол на Шик

Читај повеќе

Кардиолози тврдат дека најверојатно е крај со кариерата на Ериксен

Читај повеќе

„Росонерите“ сакаат капитенската лента да ја добие херојот Кјер

Читај повеќе

Случајот Ериксен ја покажа мрачната страна на фудбалот и медиумите

Читај повеќе

Трајковски: Натпреварот со Украина е клучен за нас

Читај повеќе