ПРЕМИЕР ЛИГА 2022/2023

Клоп по дебаклот со Вулс: Немам објаснување, немам зборови

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, е разочаран од синоќешниот пораз од Вулверхемптон со 3:0 во натпреварот од 22. коло во Премиер лигата.

– Очигледно, почетокот беше ужасен. Примивме два гола кои не требаше да ги дозволиме. Но, тоа се случи. Требаше подобро да се браниме. Нашиот тим беше пасивен во овој сегмент. Не можам да објаснам. Нема оправдување за ова. По 0:2 успеавме малку да ја контролираме ситуацијата. Потоа околу 45 минути игравме добро, но не постигнавме гол. Тука сè заврши. Се работи за концентрација во првите 15 минути. Повторно, не можам да објаснам. Но, такви 15 минути не треба да се дозволат. Треба да го промениме ова. Првите 15 минути не можам да ги објаснам, извинете. Кога ќе почнеш така, не заслужуваш ништо во натпревар во Премиер лигата. Во моментов сум толку разочаран и лут поради првите 15 минути што не можам да најдам зборови. „Волците“ заслужија три бода, изјави Клоп.

Remote video URL

По 22 кола Ливерпул има 29 бодови и во моментов е на 10. место во премиерлигашкиот поредок.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

При полициска акција на наплатна рампа кај Тетово запленето големо количество дрога

Read more

Фудбал

Ветеранот Миура се врати во Европа - како изгледа играње фудбал на 55 години?

Read more

Кејн стана најдобар стрелец во историјата на Англија

Read more

Шок во Минхен: Баерн го отпушти Нагелсман и го ангажира Тухел

Read more

Елмас: Најважно е што победивме

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Ветеранот Миура се врати во Европа - како изгледа играње фудбал на 55 години?

Читај повеќе

Пролет е сензацијата во ракометниот Куп на Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Кејн стана најдобар стрелец во историјата на Англија

Читај повеќе

Шок во Минхен: Баерн го отпушти Нагелсман и го ангажира Тухел

Читај повеќе

Елмас: Најважно е што победивме

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трипл-дабл во кариерата за Инграм, со совршена игра испиша историја

Читај повеќе

Дибала ќе го тужи Јувентус за повеќе од 50 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси игра мал фудбал во новата хит реклама

Читај повеќе

Барди: Многу е важно да почнеме со победа

Читај повеќе