Кога жените најмногу уживаат?

Женскиот оргазам е вечна дилема за повеќето мажи – дали е вистински или партнерката глуми, како и со кои техники да ѝ овозможат на жената вистинско задоволство.

Жените преферираат различни стимулации, се наведува во студијата објавена од истражувањето кое опфати 1.000 жени на возраст од 18 до 94 години. Тие стимулации подразбираат допирање на гениталиите, определени делови на телото, прегратки итн.

Некои жени имаат различни барања, а 41% од испитаниците преферираат специфичен вид на предигра.

Тоа значи дека нивните партнери треба да разговараат за жените за она што најмногу ги возбудува. 

Од вкупниот број на испитаниците, 75% од жените се изјаснија дека стимулацијата на клиторисот е неопходна за доживување оргазам.

Само 18% од жените се изјасниле дека им е доволна само вагинална пенетрација за да доживеат оргазам.

реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Полицијата казни пратеник бидејќи зборувал на телефон додека возел на патот Куманово-Скопје

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Љубов и секс

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Read more

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Read more

Знаци дека партнерот е несигурен во себе и незадоволен во врската

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Читај повеќе

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилска убавица: Изабел Гулар

Читај повеќе
  • filter

Идеја за десерт: Лава колач

Читај повеќе
  • play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Читај повеќе

Зошто секое утро треба да пиете маслиново масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за истегнување за луѓе кои имаат седечка работа

Читај повеќе

Зошто никогаш не треба да држите диети?

Читај повеќе